Preşedintele Pro România, Victor Ponta, a declarat, la TVR1, că săptămâna viitoare va anunţa candidaţii la Primăria Capitalei, dar şi la primăriile de sector, ”probabil cu Robert Negoiţă”.
”Pro România o să aibă candidaţi la Primăria Generală, la primăriile de sector şi îi anunţăm săptămâna viitoare, probabil împreună cu Robert Negoiţă o să îi anunţăm. Da, ne-am unit forţele” – a spus Victor Ponta.
”Pro România va avea un candidat care va oferi o alternativă, faţă de Nicuşor Dan şi doamna Firea. Eu cred că vom avea un candidat care va lua multe voturi de la Nicuşor Dan şi de la Gabriela Firea”, a adăugat Ponta.
Primarul Sectorului 3, Robert Negoiţă, a anunţat, joi, înfiinţarea Partidului Bucureşti 2020, al cărui slogan este ”Politică. Altfel”.
Sursă foto – https://www.facebook.com/victor.ponta/



