Conform Ctnews, Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) a continuat, prin structura sa specială – Comandamentul Litoral, activitatea de control în stațiunile de la malul Mării Negre.

Astfel, potrivit ANPC, în cursul zilei de 23 iulie comisarii instituției au verificat modul în care prevederile legale, în ceea ce privește drepturile consumatorilor, sunt respectate în stațiunea Mamaia, polul de interes pentru turiști, înainte de intrarea într-un nou weekend aglomerat.

Activitatea a două cluburi din Mamaia, Breeze și Fratelli, unul dintre ele având în administrare și o zonă de plajă, a fost oprită temporar până la remedierea deficiențelor constatate în zona de bucătărie și de bar, anunță, vineri, ANPC.

 

 

Sursă foto – https://www.facebook.com/pg/FratelliConstantaRo/photos/?ref=page_internal