Analistul Andrei Caramitru spune că puciștii PNL ar putea intra în PSD:
Toată lumea face misto de poza asta de ieri de la ambasada SUA. Echipa câștigătoare 🤣.
Eu o văd un pic altfel (am scris despre asta acum vreo 2 luni). Cred ca ce vedem mai jos este echipa de lidership al noului PSD, care se va numi altfel la final.
Să ne gândim așa. Ca avem echipă de mai jos, cu lider informal ND, și fără baronii de stepă ai PSD. Și pe partea ailaltă avem echipa PNL bolojan-usr-UDMR. Și alternanța e între astea 2 echipe, între zona bolojan și zona Dan.
Păi înseamnă ca de fapt am câștigat noi jocul. Vorbesc serios. Oamenii NOȘTRI (Bolojan, Nicușor) au preluat toate zonele statului, si pe o parte si pe alta, și baronii roșii vechi sunt OUT.
Ar fi MAI BINE decât ce a fost până acum nu ? Hai să o gândim pragmatic matematic. E mai bine nu mai rău.
PS: poza asta acum câțiva ani era așa : Dragnea, Tăriceanu, Carmen Dan, Vasilica, Tudose, Paul Stănescu etc. poza de mai jos nu e grozavă dar e o ameliorare, vai de ea, dar e mai civilizată . – a scris Caramitru pe Facebook.
Sursă foto – adrian.vestea/facebook