Bătrân bolnav umilit în spital – Da’, sunteți răcit? Nu, am avut accident vascular

Imagini revoltătoare au fost surprinse de o femeie în spitalul din Corabia. Un bătrân bolnav, îngenuncheat, parcă imploră să fie băgat în seamă de personalul medical. Lucru care se întâmplă abia după trei ore, scriu site-urile locale Jurnalul Olteniei și Realitatea Oltului. Ministrul sănătății, Vlad Voiculescu, anunță pentru Libertatea că a trimis o echipă de control la spital.
– Haideți c-o să vină cineva să vă preia de-aici. Stați de mult aici?
– Da, de trei ore.
– De trei ore? Pfff, să-mi… Uitați-vă la mine un pic. Stați… Vreți să vă ajut să vă ridicați pe scaun?
– Da.
– Hai. Da, sunteți răcit, ce…?
– Nu, am căzut. Am avut accident vascular și am căzut… (neinteligibil)
– Haideți că vă ajut eu. Acesta este o parte a dialogului dintre bătrân și cadrul medical care l-a observat, după 3 ore.
Continuarea pe Libertatea.ro
Sursă foto – france24.fr
Vivi says:
Dictatura bloomberg lanseaza doar incompetentii in funcție. Serviciile de smurd si ambulanta sunt absolut circ a lui Arafat si altora ca el caci in spitale, mori cu zile!!!